Vdes ish-luftëtari i UÇK-së, Gani Avdullahu

0
566

Sot ka vdekur ish-luftëtari i UÇK-së nga Zona Operative e Llapit, Gani Avdullahu.

Njoftimin për vdekjen e Ganiut e ka bërë vëllau u komandant Remit, Hysen Mustafa.

Ja postimi i tij i plotë:

Njoftimin për vdekjen

Të Nderuar miq, ju njoftoj se ka ndërruar jetë shoku dhe bashkëluftëtari ynë i UÇK-së, Gani Avdullahu.

Varrimi i çlirimtarit bëhet sot ne ora 17:00 në fshatin Dumnicë, Besianë.

Ngushëllime familjes dhe bashkëluftëtareve.

I lehtë të qoftë dheu i Shqipërisë.