Vdiq pasi mori topin, zbulohet shkaku i vdekjes së 7-vjeçarit

0
2107

Zbulohet shkaku i vdekjes së të miturit shtatëvjeçar, Harvey Tyrrell, nga Harold Wood, i cili ndërroi jetë pasi mori topin në afërsi të një bari në Station Road, Romford.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e 11 shtatorit dhe i mituri u shpall i vdekur vetëm një orë pasi ishte transportuar në spital. Dyshohet se i mituri ndërroi jetë pas një goditje elektrike.

Në Shërbimin e Prokurorisë është vënë në dispozicion një dosje hetimore.

Një apel që është bërë në internet për mbledhjen e fondeve, pas vdekjes së të miturit, e kanë përshkuar atë si “një djalë të bukur, të lumtur dhe të shëndetshëm shtatëvjeçar, i cili e donte futbollin ashtu si çdo djalë tjetër në moshën e tij”.