Video/ Qytetari italian luan himnin shqiptar me flaut: Faleminderit Shqipëri!

0
496

Shumë falenderimet nga zemra nga përtej Adriatikut për Shqipërinë e vogël vijojnë të vijnë pas dërgimit të ekipit mjekëosr prej 30 mjekë e infermirë në Itali për ti mbështetur në përballimin e situatës së koronavirusit.

Kryeministri Edi Rama thekson ne nje status ne Facebook se ka marre me mijëra mesazhe nga Italia, që nga kryeministri, ministra e liderë partish, senatorë, deputetë, tek njerëz të kulturës e të sportit dhe njerëz të panjohur.
Edhe një qytetar italian nga ballkoni shprehu falenderimin në mënyrën e tij duke kënduar himnin e Shqipërisë me flaut.

Videoja u publikua nga kryeministri Edi Rama në profilin e tij në facebook, shoqëruar dhe me “Grazie di cuore dal Albania”