Vjedhja në banesën e ministres Hajdari, arrestohet një grua 33-vjeçare

91

Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia konfirmon arrestimin e një gruaje 33-vjeçare me inicialet N.K.

Arrestimin e saj e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë Rajonale të Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot nga Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar për një rast vjedhje e rëndë që është raportuar me datën 01.10.2023. Puna e hetuesve policor, është finalizuar sot, ku pas marrjes së disa veprimeve operative kanë arrit që të identifikojnë dhe të arrestojnë të dyshuarën: N.K. femër, 33 vjeçare, shtetase e Republikës së Kosovës”, tha Ahmeti.

E dyshuara me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje.

“Ndërkohë që hetuesit e stacionit policor po kryejnë veprimet e nevojshme hetimore lidhur me rastin”, tha Ahmeti./Fokusi.info/