Zyrtare: Rashica te Galatasaray, klubi turk publikon edhe pagën e tij për një vit

0
310

Lojtari i Përfaqësueses së Kosovës do të mbrojë ngjyrat e klubit turk për një vit.

Ai do të paguhet 1.5 milion euro për një vite te klubi turk të cilët kërkojnë kthimin në krye të futbollit evropian.

“Është arritur marrëveshje me futbollistin profesionist Milot Rashica dhe klubin e tij Norwich City FC për transferimin e përkohshëm të lojtarit pa pagesë”.