21 persona të lënduar nga përplasja e autobusit në Gjermani

Një autobus me rreth 60 pasagjerë u aksidentua në shtetin perëndimor të Gjermanisë Veriore-Vestfalia, duke lënë të lënduar 21 persona, njëri prej tyre në gjendje më të rëndë, tha policia të enjten mbrëma.

Autobusi doli nga rruga dhe u përmbys nga ana e tij pranë qytetit Werl, 100 kilometra në lindje të Dyseldorfit.

Një shtrirje 20 kilometra e autostradës A44 nga dalja Unna Ost në Werl në drejtim të Kassel u mbyll plotësisht, raporton Deutche Welle, transmeton Klankosova.tv.

Në vendngjarje janë dalë forcat zjarrfikëse dhe një helikopter shpëtimi.