Benjamin Kololli kërkohet nga skuadra e Serie A

Italianët e Serie A, kanë vënë në shënjestër mesfushorin e Përfaqësueses së Kosovës

Skuadra italiane e drejtuar nga trajneri serb Mihajlovic, Bologna, ka kohë që është duke u furnizuar me lojtarë nga kampionati zviceran. Këtë herë italianët e Serie A kanë vënë në radar mesfushorin e Përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli, përcjell albinfo.ch.

Në Itali Kolollin e njohin shumb mirë, sidomos tifozët e Napolit kur u shënoi gol nga penalltia me një “panenkë” të jashtëzakonshme.

Kololli gjatë edicionit të kaluar ka shënuar 14 gola te Zurich-u, duke pasur një performancë të shumë të mirë dhe kjo është arsyeja që i ka joshur drejtuesit e skuadërs së Bolognas, e cila drejtohet nga serbi Mijatovic, për ta angazhuar shqiptarin.