Vëllai i Agim Veliut emërohet u.d. i kryeshefit në ”Ibër-Lepenc”

Vëllai i kryetarit të Podujevës, Sami Veliu, është emëruar javën e kaluar u.d. i kryeshefit...

Leku i ri, leku i vjetër- si lindi ndryshimi që ngatërron shqiptarët

“Ngatërresa” e shqiptarëve me shprehjen e vlerës reale të parave duket se daton edhe më...

Nën kërcënimin e armëve ia marrin bitcoin

Një grup kriminelësh nën kërcënimin e armëve kanë detyruar një tregtar që t”ua transferojë një...

Vjedhen kriptovalutat

Një prej uebfaqeve për shkëmbime të valutave digjitale thotë se ka humbur 534 milionë dollarë...

Borxhi i kompanive të huaja ndaj shtetit!

Kompanitë e huaja që veprojnë në Kosovë i kanë borxh shtetit të Kosovës plot 3...

Shtëpitë që nuk do të kompensohen në Shipitullë

Nuk do të ketë kompensim dhe nuk do të përfshihet në procesin e shpronësimit për asnjë...

A po rrezikon Kosova t’i humb 63 milionë euro?

Ministri Pal Lekaj nesër do ta prezantojë një raport para Komisionit Parlamentar për Zhvillim Ekonomik...

Publikohet kontrata komerciale për termocentralin “Kosova e Re”

Sot është publikuar kontrata komerciale për projektin e TC Kosova e Re, e nënshkruar mes Qeverisë së...

Bitcoin fillon të stabilizohet

Pasi humbi një të katërtën e vlerës, në vetëm 24 orë, kriptomonedha Bitcoin ka ndalur...

Monedhat digjitale shënojnë rënie

Ndalimi i mundshëm për tregtim me kriptovaluta në Korenë e Jugut ka bërë që çmimi...