Dortmund triumfon ndaj Liverpool (Video)

Borusia Dortmund e ka mposhtur Liverpoolin në miqësoren e zhvilluar sot me rezultat  3 – 2, shkruan fokusi.info.

Ishte Paco Alcacer ai i cili realizoi pas vetë 3 minutave lojë para se Harry Wilson të barazonte shifrat në minutën e 35′ dhe rezultatin e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë gjermanët realizuan dy gola brenda 5 minutave, Thomas Delaney 53′ dhe Jacob Bruun Larsen 58′

Kurse,  i riu i Liverpoolit Rhian Brewster shënoi në minutën 75′ nga pika e bardhë.

https://www.youtube.com/watch?v=RgSiPnUs8Eg