Edhe një tjetër tërmet në Shqipëri

Një tjetër tërmet është regjistruar në Shqipëri rreth orës 08:28.

Abc news raporton se epiqendra vazhdon të jetë Detin Adriatik, në një thellësi prej 2 km dhe ka patur një magnitudë prej 5 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti më i fuqishëm mëngjesin e sotëm ndodhi rreth orës 04:00 të mëngjesit me magnitudë 6.4 që u ndje edhe në Kosovë.