Edi Rama kujton Vokrrin: “Lamtumirë Kampion”

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka humbur jetën ditën e sotme nga një sulm në zemër.
Humbja e ‘Legjendës së Futbollit’ në moshën 57 vjeçare ka prekur zemrat e të gjithëve. Një zëri emra të futbollit dhe politikës kanë shprehur ngushëllime të thella për këtë humbje.
‘LAMTUMIRË KAMPION – Fadil Vokrri mbetet legjenda e gjallë e futbollit jo vetëm ne Kosovë, po në kujtesën e çdo futbolldashësi shqiptar’ ka shkruar kryeministri Edi Rama në publikimin e tij.

Image