Menu Mbylle

Formacionet zyrtare: Getafe – Real Madrid

Skuadra e Real Madridit do të luajë si mysafire e skuadrës së Getafes, në ndeshjen që do të jetë e vlefshme për xhiron e 34-të në La Liga. 

Ndeshja zhvillohet nga ora 21:30.

Kjo ndeshje pritet të jetë shumë interesante pasi përballë do të jenë vendi i 3-të dhe i 4-të në tabelë.

Me një Real Madrid pa synime të mbetura, skuadra e Getafe do të bëjë maksimumin për tri pikët të cilat janë shumë me rëndësi për garën e top katërshes.

Formacionet zyrtare:

Getafe:

Real Madrid: