Haziri: Zgjedhja e presidentit kalon nëpër zyrat e LDK-së

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka dhënë një koment për situatën e krijuar në politikë së fundmi për pozitën e presidentit të vendit.

Ai në një postim të bërë në Facebook ka thënë se zgjedhja e presidentit do të kaloj në zyrat e LDK-së, siç ka kaluar zgjedhja e kryeministrit dhe kryeparlamentares, përcjell Fokusi.info.

Postimi i plotë i Lutfi Haziriti:

Zgjedhja e Presidentit kalon nëpër zyrat e LDK’së. Ashtu siç kaloi edhe zgjedhja e Kryeministrit dhe Kryetares së Kuvendit…Kur bëhet kështu, dihet kush bëhet President. Ai që përfaqëson unitetin e popullit. Vazhdojmë…