Heqja e orës policore, bie dukshëm numri i gjobave për shkelje të masave anti-Covid

298
Foto ilustrim

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 299 gjoba për personat që nuk kanë respektuar masat kundër COVID-19.

Në raportin e policisë thuhet se janë shqiptuar 1,106 tiketa trafiku si dhe kanë ndodhur 79 aksidente, ku 28 janë me të lënduar dhe 51 me dëme materiale.