Klinaku i reagon Kurtit për luftën me një thënie të moçme

Ushtruesi i Detyrës së  kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për mundësinë e një lufte në Kosovë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sërish ka folur për mundësinë e një lufte në Kosovë, duke thënë se Serbia aktualisht po armatos fuqishëm ushtrinë e saj me pajisje që i merr nga Rusia dhe Kina.

Në mesin e shumë personave, ndaj deklaratës së Kurtit ka reaguar edhe Faton Klinaku.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, ai ka shkruar “Kjo çështja e luftës po bëhet si çështja e atij bariut që nuk i besonte më askush se ujku po ia han delet”.