Kurti shfaqet duke pirë raki në Ramazan

Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Kulturës Rinisë dhe Sportit Hajrulla Çeku, kanë vizituar sot piktorin nga Gjakova, Tahir Emra.

Këtë e ka bërë të ditur Arjeta Emra, vajza e Tahir Emrës.

Ndërkaq, në foton që është publikuar, Kurti shihet duke pirë raki në muajin e Ramazanit.

Kjo nuk është hera e parë që kryeministri konsumon alkool në muajin e Ramazanit, pasi edhe vitin e kaluar Kurti ishte pritur me një gotë raki nga kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në Kullën Haradinaj në Gllogjan.