Ky është golashënuesi më i mirë i sezonit 2019/2020 në Premierligë

0
96

Sulmuesi i Leicester City, Jamie Vardy, ka fituar Këpucën e Artë të Premierligës, si golashënuesi më i mirë i sezonit 2019/2020.

Reprezentuesi anglez këtë sezon e ka mbyllur me 23 gola, shkruan lajmi.net.

Aubameyang ka pasur një garë të fortë, duke mposhtur lojtar si Pierre Emerick Aubameyang dhe Danny Ings, që kanë shënuar nga 20 gola.

Raheem Sterling me 20 gola renditet në vendin e katërt, ndërsa Mohamed Salah në vendin e pestë me 19 gola.

Harry Kane i Tottenham ka zënë vetëm vendin e gjashtë, me 18 gola.