Lajm i mirë: Shërohen 6 kosovarë nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se deri tani janë shëruar 6 kosovarë nga koronavirusi.

Vitia ka bërë thirrje për kujdes, vetdisiplinë dhe solidaritet.

Postimi i plotë:

Një njoftim i ri, i mirë po ashtu. Sapo u njoftuam nga IKSHP që edhe një pacient është shëruar.

Deri sot në Kosovë janë shëruar 6 qytetarë tanët.

Vlen me shumë se kurrë thirrja: kujdes, vetdisiplinë, solidaritet!

Rrini në shtëpi!

Së bashku do ia dalim!