Moti sot dhe ditëve në vazhdim

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i ngrohtë për këtë periudhë kohore. Mëngjesi do të jetë mjaft i freskët.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi sot pritet po ashtu të mbajë mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore.

Edhe të shtunën do të mbajë mot kryesisht me diell dhe i nxehtë në tërë rajonin tonë. Gjatë mbrëmjes së të shtunës pritet të ketë shtim të vranësirave të cilat do të kushtëzojnë edhe reshje lokale shiu. Ka mundës që në Shqipëri të ketë edhe ndonjë të izoluar shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Të dielën na pret mot pak më i freskët, me intervale kohore të shkurtra me diell, vranësira dhe reshje lokale shiu./Meteoballkan