Ndërroi jetë mësuesja e re (Foto)

1224

Sot ka ndërruar jetë në moshë të re, Lindita Preteni mësuese e shkollës SHFMU “Fazli Grajçevci” në Mitrovicë,  shkruan ‘jepi zë’.

Njoftimi për vdekjen e saj është bërë nga shkolla.

Ky është njoftimi i plotë:

LAJMERIM

Me dhimbje te thell, ju Lajmerojme , se
sot, morrem lajmin e hidhur per vdekjen e mesimdheneses, Lindita Preteni.
Ajo ishte nje engjull, me vyrtyte te larta ku beri per vete te gjithe stafin dhe komunitetin.
Ende spo besojme…LINDA do mbetesh e paharrueshme per ne! Per nxenesit e tu, qe me padurim prisnit Festen e Abetares…