Njofton policia: Është plagosur menaxheri i On Records, Met Elshani, ja edhe kush u përshi në përleshje (foto)

859

Policia e Kosovës e ka konfirmuar se në lagjen Dardania në Prishtinë ka ndodhur një plagosje.

Sot rreth orës 15:00, policia ka marrë informacionin se në lagjen “Dardania” në Prishtinë, ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore për ekzaminim të vendngjarjes, të cilat kanë hasur në viktimën (i plagosur nga arma e zjarrit):

M.E, mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës, i cili është dërguar për tretman mjekësor.

Lidhur me këtë rast policia ka arrestuar katër persona të dyshuar, si dhe ka sekuestruar tri armë zjarri (revole).

Personat e arrestuar:

Sh. C mashkull , 20 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

L. K mashkull , 22 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

Xh. B mashkull , 43 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës.

Këta të tre ndodhen në objektet policore ku po intervistohen.

Ndërkohë që i dyshuari i katërt: A.K mashkull, 23 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, ndodhet në tretman mjekësor, nën përkujdesjen e policisë.

Aktualisht hetuesit policor janë duke punuar në sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me këtë rast.