Organizatat e dala nga lufta bëjnë homazhe në Prekaz, Marinë e Skënderaj

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së bashkë me institucionet komunale të Skënderajt kanë bërë homazhe te Shtatorja e Adem Jasharit në Skënderaj, në Kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz, në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë, shkruan fokusi.info.

Postimi i plotë:

Sot vendosën kurora me lule te freskta dhe u bënë Homazhe te Shtatorja e komandant Adem Jashari ne qender te Skenderajt nga Organizata e Veteranve me u.d.Faton Klinaku, SHFD të UÇK – së z. Xhavit Jashari, SHIL te UÇK – së Fadil Shurdhaj, , strukturat komunale te Skenderajt me kryetar Fadil Nura me bashkëpuntor dhe Bashkëluftëtar dhe qytetar te tjerë me rastin e 14 vjetorit të Pavarësis….