Parashikimi i motit

Në Kosovë sot parashihet të mbajë mot i lagësht, me reshje shiu, rrebeshe dhe bubullima.

Sipas Prishtina Weather, temperaturat maksimale pësojnë një rënie në 19 gradë celsius e 20 gradë celsius.

Pos lagështisë e reshjeve, do të ketë edhe mot me diell.