Parashikimi i motit

Në Kosovë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta të shiut, kryesisht në viset e larta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmje10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme e lehtë deri mesatare.