Parashikimi i motit

Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës ka njoftuar se sot, në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta të shiut, kryesisht në viset e larta.

Sipas IHK-së, në vlerat e temperaturave maksimale parashihen rritje të lehta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare.