Parashikimi i motit për Shqipëri

432

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për sot parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash në mesditë.

Parashikohen reshje shiu të izoluara në bregdetin jugperëndimor. Prej orëve të pasdites  përsëri do të dominojë kthjellimi.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Verilindje  1-10m/sek.

Valëzimi do të jetë i forcës 2-3./atsh