Publikohet raporti i IKSHPK-së

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se asnjë person nuk ka vdekur nga COVID-19.

Në njoftimin e MSH-së thuhet se nga 1.116 testime, 31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Njoftimi i plotë:

25 Mars 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 275 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.820.912 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 819.854 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Deri më sot janë dhënë 99.661 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹ Nga 1.116 testime, 31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar anjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.491.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 675.