Menu Mbylle

Shumë familje po largohen nga veriu, Prishtina duhet të shqetësohet

Aktivisti i shoqërisë civile në Mitrovicë, Besart Peci ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri, shkruan Fokusi.info.

Peci tha se shumë familje nga veriu po i lëshojnë shtëpitë e tyre dhe kjo duhet ta shqetësojë Prishtinën zyrtare.

Postimi i plotë:

Shumë familje nga Veriu i Kosovës po i lëshojnë shtëpitë e tyre nga kërcënimi i bombave dhe kjo duhet ta shqetësojë Prishtinën zyrtare!