Skuadrat që u kualifikuan në çerekfinale të Europa Ligës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Europa Ligës dhe këto janë skuadrat që janë kualifikuar në çerekfinale:

Arsenali, Atletiko Madridi, Lazio, CSKA Moska, Sporting Lisbona, Marseille, RB Leipzig dhe Red Bull Salzburg.

 

Këto janë rezultatet e ndeshjeve:

Arsenal-Milan 3-1, rezultati i përgjithshëm (5-1);

Red Bull Salzburg-Dortmund 0-0, rezultati i përgjithshëm (2-1);

Atletico Bilbao-Marseille 1-2, rezultati i përgjithshëm (2-5);

Lyon-CSKA Moska 2-3 , rezultati i përgjithshëm (3-3);

Zenit- RB Leipzig 1-1, rezultati i përgjithshëm (2-3);

Dynamo Kyiv-Lazio0-2, rezultati i përgjithshëm (2-4)