Thaçi takon Pompeon, rikonfirmohet përkrahja për marrëveshjen Kosovë-Serbi

494
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar në Washington, Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.
“Si gjithmonë, kënaqësi e veçantë të bisedoj me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo. Edhe sot, në Lutjet e Mëngjesit, biseduam për zhvillimet në Kosovë dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor”, ka shkruar Thaçi në Facebook.
“U rikonfirmua edhe një herë përkrahja e plotë e SHBA-së për dialogun dhe për arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse dhe finale të paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”.