Thirrje drejtuar diasporës: Vaksinohuni para se të shkoni për pushime në Kosovë

0
212

Politikani shqiptaro-gjerman, Besnik Kelmendi ka ftuar diasporën shqiptare në vendet ku ata jetojnë që para se të nisen për pushime në Kosovë të vaksinohen kundër Covid-19.

Ai këtë thirdje e bëri duke dhënë edhe shembull personal, duke marr vaksinën anti-Covid, përkatësisht dozën e dytë, përcjell tutje Albinfo.ch.

Mesazhi i tij i plotë:

Të dashur bashkëatdhetar!

Vaksinimi kundër #COVID19 është i vetmi mjet me rëndësi jetësore për t’i dhënë fund kësaj pandemie dhe në këtë kontekst dëshiroj ti bëje një thirrje të gjithë Diaspores Shqiptare që në këte sezon verore, para se të marrin masat për të vizituar familjaret e tyre në atdhe të sigurohen që të kene bëre vaksinen kunder Covid-19, sepse sa më i lartë të jete numri i të vaksinuarve aq më pozitive do jetë lufta kundër Covid-19.

Të gjithë e dimë se vaksinat kundër covid-19 janë shpresa më e madhe që e kemi se do të na kthehet jeta normale dhe se përsëri do të mund të jemi afër njëri-tjetrit.
Ndaj vaksinohu sa më shpejtë.

Unë sot mora dozën e dytë!

Tani është rradha jote!

Shëndet & Mbarësi

Jede Impfung ist besser, als eine Corona-Infektion mit schwerem Verlauf.

Daher empfehle ich sich insbesondere vor den Sommerferien impfen zu lassen.

Ich habe meine zweite BioNTech-Pfizer-Impfung erhalten.

B.K 🇩🇪🤝🇽🇰🇦🇱 28.05.2021 CDU CDU-Fraktion Essen #biontechpfizer #biontechpfizerimpfung #ärmelhoch #ichlassemichimpfen #Kosova #peja #Pejë #ichhabemichimpfenlassen #rugova