Vdes ish-ushtari i njohur i UÇK’së, “Leopardi”

341

Ndërron jetë “Leopardi” i UÇK-së

Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Xhavit Elshani, i njohur me nofkën Leopardi.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë Zafir Berisha nga partia Nisma Socialdemokrate.

Njoftimi i plotë i tij:

I rend lajmi per vdekjen e mikut dhe bashkeluftetarin e UÇK-se Xhavit Elshani-Leopardi.

Ngushellime familjes Elshani dhe gjithe luftetareve qe ndahen fatin e tyre dhe Kosoves gjate luftes!

I lehte i qofte dheu i Kosoves qe e deshi shume.