A po e mbështet edhe Vedat Muriqi luftën ndaj kurdëve? Shihni si është veshur Fenerbahce dhe ai

Fenerbahce është duke luajtur në udhëtim te Denizlispor në kuadër të javës së tetë në kampionatin turk.

Kombëtarja ashtu edhe klubet turke janë duke përkrahur ndërhyrjen ushtarake turke kundër kurdëve, shkruan Periskopi.

Skuadra e Fenerbahces ka dalë në fushë me fanella me një shkrim që përkrah këtë ofensivë të shtetit dhe ushtrisë turke.

“Atdheu mirënjohës për ju“, është shkruar në fanellë para ndeshjes.

Në mesin e tyre është edhe bomberi i Kosovës, Vedat Muriqi.

UEFA ia ka tërhequr vërejtjen Turqisë që të distancojë futbollin nga veprimet politike.

Më poshtë mund ta shikoni foton e Muriqit me fanellë: