Ajax ka dyfishuar epërsinë ndaj Tottenhamit (video)

532

Ajax po zhvillon sonte një ndeshje të madhe: Qysh në pjesën e parë ka dyfishuar epërsinë ndaj Tottenham dhe duke llogaritur edhe ndeshjen e parë tanimë ka një epërsi pre tri golave ndaj Tottenhamit.

Goline dytë për Ajaxin e ka shënuar Hakim Ziyach, në minutën e 35-të pas një kombinimi të bukur në gjashtëmbëdhjetmetërshin e kundërshtarit.

Shikojeni golin e Ziyach: