Aksident mes trenit dhe kamionit në Gjermani, shumë të lënduar

468

Një aksident mes trenit dhe një kamioni në Rendsburg në Gjermaninë veriore, ka lënë të lënduar 20 persona.

Në vendin e ngjarjes gjenden pjesëtarë të shërbimet të shpëtimit.

Një person është në rrezik për jetë, nëntë janë lënduar rendë derisa 10 tjerë janë më pak të lënduar.