Arbër Zeneli shënon golin e parë për Reims (Video)

677
Futbollisti nga Kosova, Arbër Zeneli, ka shënuar golin e tij të parë për skuadrën franceze, Reims.
Këtë gol futbollisti 23 vjeçar e ka realizuar kundër skuadrës Montpellier në kuadër të Ligue 1.
Fillimisht Zeneli ka asistuar për Oudinin në minutën e 27-të për të barazuar rezultatin në 1:1.
Ndërsa, në minutën e 47-të ai u caktua për të gjuajtur nga penaltia dhe për të çuar në epërsi skuadrën e tij.
Mirëpo vetëm tetë minuta më pas, skuadra Montpellieri ka arrit që ta barazojë rezultatin në 2:2