Arrestohen katër persona në gjendje të dehur në Istog pasi penguan zyrtarët policorë

0
193
Foto ilustrim

Katër persona në gjendje të dehur kanë penguar zyrtarët policorë në fshatin Studenicë të Istogut, njëri nga policët ka pësuar lëndime trupore.

“Fsh. Studenicë, Istog 18.01.2020 – 01:10. Janë arrestuar katër (4) të dyshuar meshkuj K-Shqiptar (nën ndikim të alkoolit), pasi që të njëjtit kanë penguar zyrtarët policorë gjatë kryerje së detyrës. Gjatë arrestimit një zyrtar policore ka pësuar lëndime të lehta dhe ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje