Arsenal nuk arriti më shumë se një barazim ndaj Brighton (video)

Arsenal nuk ka arritur të fitojë sfidën  përballë Brighton në stadiumin ‘Emirates’, raporton Fokusi.info.

Ishte sulmuesi Pierre Emerick Aubameyang, ai i cili shënoi në minutën e 9-të nga penalltia pë rezultatin 1 – 0.

Mirëpo, ishte Glenn Murray, ai i cili shënoi në minutën e 61-të nga penalltia barazoi rezultatin në 1 – 1, i cili doli të jetë edhe rezultati përfundimtar i takimit.

Arsenal i duhej patjetër fitorja në këtë ndeshje, për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve që aktualisht ka pak shpresa, pasi gjendet në vendin e pestë me 67 pikë, tre më pak se Tottenhami që mban pozitën e katërt, por ka një gol-dallim dukshëm më të mirë se ‘Gunners’.

Por, Arsenali tashmë me shumë gjasa do mundohet ta sigurojë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve nëpërmjet triumfit në Europa Ligë.

Kurse, Brighton e siguroi javën e kaluar mbetjen në Premier Ligë edhe për një sezon./Fokusi.info/