Arsenali ngushton epërsinë e Man Utd (Video)

580
Është shënuar edhe goli i tretë në ndeshjen Arsenal – Manchester United.
Në këtë ndeshje të Kupës FA është dashur të luhen vetëm 43 minuta lojë që të shohim plotë tri gola.
Ishin fillimisht Alexis Sanchez dhe Jesse Lingard që shënuan për t’i dhënë epërsinë e dyfishtë skuadrës së United, shkruan lajmi.net.
Por, vetëm dy minuta para fundit të pjesës së parë, ishte Pierre Emerick Aubameyang ai i cili ngushtoi epërsinë për të mbajtur në lojë skuadrën e tij.
Më poshtë mund ta shihni golin e shënuar nga sulmuesi i Arsenal.