Befason Hungaria – Mposht Kroacinë (Video)

0
497

Kroacia sot ka zhvilluar ndeshjen e saj të dytë në kuadër të Grupit E për kualifikimet Euro 2020.

Krocia është përballur me Hungarinë, si vendëse, dhe ka humbur me rezultatin 2 – 1.

Fillimisht kanë udhëhqur kroatët, të cilët shënuan me anë të Rebiçit në minutën e 13 të pjesës së parë.

Por, vendasit në vazhdim janë kthyer në lojë dhe e kanë fituar atë përmes golave të Szalait në minutën e 34-të dhe të Patkait në pjesën e dytë, përkatësisht në minutën e 76-të.