Besart Berisha shpallet futbollist i dekadës në Australi

Tifozët e Ligës së Australisë e kanë shpallur Besart Berishën si futbollistin më të mirë të dekadës.

Ylli kosovar është golashënuesi më i mire në histori të A-League.

Këtë sukses ai e arriti te skuadra e Brisbane Roar, Melbourne Victory dhe së fundmi te Western United.

Berisha do të mbetet emëri më i njohur që ka luajtur në futbollin australian.