A më vështirë ia qëllon Tahirsylaj kur bjen borë a Ramush Haradinaj kur bëhet liberalizimi i vizave

Dimri i sivjetëm dalëngadalë po shkon. I thatë e pa të reshura. Edhe pse shumë...

Duhet pakëz angazhim dhe logjikë, por problemi zgjidhet!

Matematika përbën një fushë të njohurive abstrakte të ndërtuara me ndihmën e arsyetimeve logjike mbi...

A mund ta gjeni numrin që duhet të jetë në vend të pikëpyetjes

Matematika përbën një fushë të njohurive abstrakte të ndërtuara me ndihmën e arsyetimeve logjike mbi...

Sa peshojnë qeni, macja dhe lepuri së bashku?

Matematika përbën një fushë të njohurive abstrakte të ndërtuara me ndihmën e arsyetimeve logjike mbi...

5 ‘perlat’ e Agim Bahtirit në një debat, që vështirë se u kuptuan nga dikush

Kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri, njëherësh edhe pjesë e Vetëvendosjes së Albin Kurtit, mbrëmë qe...

Nusja “bëhet horë” në ceremoninë e kurorëzimit, shpërthen me të qeshura (video)

Një çift është bërë i njohur në ceremoninë e martesës, falë të qeshurave të nuses....

Mbi 80% e shoferëve dështojnë: Cila është renditja e kalimit në këtë udhëkryq?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë...

Kush e gjen kodin dhe ia vërteton shokut/shoqes, ka të drejtë t’ia kërkojë një kafe.

Studimet e ndryshme kanë treguar që enigmat kanë efekte vërtet të dobishme në trurin tonë....

“38 cent për 1 pyetje idiote”: Po të ishte ky restorant në Kosovë, çka do të ndodhte?

Restoranti “Tom’s Diner” në Denver të SHBA-së është lokali i preferuar lokal qe 20 vite,...

Shqiptari bën tharjen e mishit në ballkon

Në vendin tonë shpesh shohin gjeste e ndodhi nga më të ndryshmet. Shqiptarët shquhen si...

Simpatizantët e LDK’së vazhdojnë talljet me Kurtin: Këtë herë ‘i lidhur’ nga Isa Mustafa

Po vazhdojnë talljet me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili assesi nuk po...

Gjeje kodin treshifëror që e hap drynin

Studimet e ndryshme kanë treguar që enigmat kanë efekte vërtet të dobishme në trurin tonë....