Në promovim të vlerave dhe virtyteve më të mira të popullit tonë

Prof.Asc. Dr. Gëzim MUSTAFAJ Është një ditë Nëntori me ftohtësinë e zakonshme të fillim dimrit....

Për dy vëllezërit e vetëvrarë: Arbnor dhe Astrit Dehari

BATON HAXHIU: Arbnor dhe Astrit Dehari nuk janë dëshmorë të kombit. Nuk janë as martirët...

Rrencat e pushtetit dhe brekëlëshuarit e opozitës!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Nuk ka Asociacion, nuk ka Zajebnicë, nuk ka Serbi por...

Jo konvertim e as rikonvertim, por vetëm bashkim, ky është shpëtimi i shqiptarëve!

Shkruan: Mehdi Hyseni -Kjo është detyra , përgjegjësia dhe borxhi ynë para ZOTIT, para KOMBIT...

Përkujtim: Visar Reka

Sot na la Visar Reka. Zëdhënësi, veprimtari, anëtari e atdhetari skofiar i Lëvizjes ndërroi jetë...

Shiheni Albin Kurtin se si nuk u frikësohet femrave

Shkruan: Kimete Berisha Ditari i Kosovës: Albin Kurti i tha popullit të Tetovës ‘Ju dua’....

Kurti po sillet si krye-terroristi, po i shpërblen ushtarët e Millosheviçit

Shkruan: Kimete Berisha Ditari i Kosovës: Albin Kurti i shpërblen ushtarët e Millosheviçit! I. Duda...

Albin Kurti, si mëkëmbës i Berishës dhe Metës në luftën ndaj Ramës dhe SHBA

Kreshnik Spahiu A ka këllqe Albin Kurti të refuzojë takimin me një kryeministër perendimor vendi...

Kërkojnë që me Serbinë t’i bashkojë FAJI

Shkruan Kimete Berisha Albin Kurti dhe Glauk Konjufca me paramilitarët e tyre, nuk e kanë...

Tri drejtime dhe një zgjidhje e përhershme – kah mund të shkojë çështja e veriut të Kosovës?

Shkruan: Avni Klinaku Tri drejtime dhe një zgjidhje e përhershme – kah mund të shkojë...

Adem Demaçi thuaja 30 vjet ishte në llogore të Jugosllavisë e jo në hotele, o të poshtër

Shkruan: Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Kur burimi i informatës dhe shpërndarësi janë të pamoralshëm:...

Trim kundër SHBA, si pulë para Almës

Mero Baze Sali Berisha nuk lë ditë pa dalë kundër qëndrimeve të SHBA në Shqipëri...