Zyrtare: Shkarkohet Jose Mourinho

Roma dhe trajneri portugez Jose Mourinho i kanë ndërprerë rrugët të martën. Trajneri i mirënjohur...

Messi dhe Haalandi kishin pikë të njëjta – pse argjentinasi u zgjodh më i mirë nga FIFA?

Lionel Messi e mposhti Erling Haalandin për çmimin “Futbollisti më i mirë”, i ndarë nga...

Messi e fiton çmimin e futbollistit më të mirë të vitit

Lionel Messi ka fituar çmimin e futbollistit më të mirë të vitit 2023. Kjo ka...

Xavi pranon dështimin

Xavi Hernandez ka pranuar se skuadra e tij gaboi në finalen e Superkupës ndaj Real...

Real Madridi fiton Superkupën, deklason Barcelonën në Arabi

Skuadra e Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Barcelonës në finalen e madhe të Superkupës...

Reali fiton ”dramën” ndaj Atletikos dhe siguron finalen

Real Madrid është finalisti i parë i Superkupës së Spanjës. ”Mbretërit” në gjysmëfinale fituan ”dramën”...

Vdes ish- futbollisti, Franz Beckenbauer

Ish-futbollisti Franz Beckenbauer ka vdekur në moshën 78-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga familja...

Agim Ademi: Arrestimi im ndikoi te moskualifikimi në Evropian

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi ka deklaruar se rol në...

“Si mund të mos të dua Spanjë?” – vjen reagimi i Vedat Muriqit pas lajmeve se Spanja njeh pasaportën e Kosovës

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, ka reaguar pas lajmeve se Spanja edhe zyrtarisht e njeh pasaportën...

I papërmbajtshëm Kristian Prenga, mund me “KO” kampionin e peshave të rënda në boks

Boksieri shqiptar Kristian Prenga ka fituar me “KO” mbrëmjen e sotme përballë kampionit të peshave...

Ronaldo konfirmohet si golashënuesi më i mirë për këtë vit

Cristiano Ronaldo do ta mbyllë vitin 2023 si futbollisti me më së shumti gola. Ylli...

Dellova, zgjedhet futbollisti i vitit

Anëtari i Ballkanit, Lumbardh Dellova është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit 2023. Çmimi...