Muhamet Ramadani, fitoi medaljen e artë në Kupën Evropiane për U-23

Atleti ynë, Muhamet Ramadani, fitoi medaljen e artë në Kupën Evropiane të hedhjeve së gjyles...

Vrasja e boksierit kosovar në Gjermani, vëllai i Besar Nimanit rrëfen detaje

Berat Nimani ka dhënë detaje për ngjarjen tragjike të vëllait të tij, ish-boksierit Besar Nimani,...

Boksierja Sadiku: E bëra ëndrrën realitet

Boksierja Donjeta Sadiku, ka arritur ta sigurojë normën olimpike për pjesëmarrje në “Paris 2024”, e...

Joshua fiton me nokaut ndaj Ngannous

Anthony Joshua ka shënuar fitore ndaj Ngannous. Joshua fitoi me nokaut në raundin e dytë,...

Këtu mund ta ndiqni ndeshjen mes boskierit Ngannou dhe Joshua

Boksieri britanik Anthony Joshua do të përballet sot me boksierin Francis Ngannou. Ngannou bëri debutimin...

Dalin në shitje biletat e miqësores Suedi – Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë tifozët e Kombëtares se kanë dalë sot në...

Supergoli i Granit Xhakës për Bayer Leverkusenin kundër Mainz

Supergoli i Granit Xhakes për Bayer Leverkusenin kundër Mainz. Bayer Leverkusen ka kaluar ne epersi...

KOK shpall “Laureatët 2023”: Aplikuan 27 federata për tetë çmime

Komiteti Olimpik i Kosovës ka mbajtur edicionin e tetë për ndarjen e çmimeve për sportistë...

Gattuso shkarkohet nga Marseille

Trajneri italian nuk arriti të tregonte më të mirën e tij te kubi francez, duke...

Uzuni rikthen “shqiponjën” në LaLiga, gol vendimtar për Granadën

Granada dhe Alameria, dy ekipet që mbyllin klasifikimin e La Ligas, ndanë pikët në stadium...

Nora s’ka të ndalur kalon në finale të Grand Slamit

Nora Gjakova po tregohet e pandalshme në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në...

Më 17 Shkurt organizohet turneu i boksit ‘Pavarësia’

Përmes një njoftimi për medie Federata e Boksit të Kosovës (FboxK) ka bërë të ditur...