Më 17 Shkurt organizohet turneu i boksit ‘Pavarësia’

Përmes një njoftimi për medie Federata e Boksit të Kosovës (FboxK) ka bërë të ditur...

Leverkuseni e deklason Bayern Munchenin

Skuadra e Bayer Leverkusen ka shënuar një fitore të madhe dhe të rëndësishme në luftë...

Florian Marku publikon datën e meçit të radhës

Është caktuar data për meçin e peshës së lehtë, mes Florian Markut dhe Chris Kongos....

Zbardhet kalendari / Njihuni me ndeshjet e Shqipërisë në Nations League

Shqipëria njohu pasditen e së enjtes kundërshtarët që do të ketë përballë në grupin B1...

Ragip Xhaka: Graniti e Xherdani sërish do të na bëjnë krenarë kundër Serbisë

Zvicra mësoi sot kundërshtarët për fazën e grupeve në Ligën e Kombeve. Helvetikët janë sërish...

Nora Gjakova humb garën për të bronztën, renditet e pesta

Nora Gjakova nuk ia ka dalur që të sigurojë medaljen e bronztë, pas humbjes që...

Distria e gjunjëzon japonezen Omori, ia siguron Kosovës medaljen e parë nga Paris Grand Slam 2024

Distria Krasniqi po vijon me paraqitjet e mrekullueshme në Paris Grand Slam 2024, ku tani...

S’ndalet Distria, prek gjysmëfinalen e Parisit, eliminohet Flaka Loxha

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi, nuk ka të ndalur në Grand Slamin e Parisit. Krasniqi...

Arrihet marrëveshja: Broja po i bashkohet Fulhamit

Armando Broja është përcaktuar që pjesën e mbetur të sezonit ta kalojë te Fulhami. Sulmuesi...

Prishtina mposht Ballkanin dhe fiton Superkupën e Kosovës

Prishtina e ka fituar për herë të 11-të në histori trofeun e Superkupës së Kosovës....

Broja bëhet “ujk”? Shtohen pretendentët në Angli, fati i “bomberit” në dorë të…Benzema-s

Në Londër, në shtëpinë e Chelsea-t, mbetet e hapur tema “Broja”. Trajneri Pochettino këtë periudhë...

Granit Xhaka zgjedhet futbollisti më i mirë në Zvicër, për herë të tretë radhazi

Granit Xhaka është shprehur i lumtur që u zgjodh futbollisti më i mirë në Zvicër,...