Delegacioni rus arrin në Bjellorusi për bisedime me Ukrainën

Delegacioni rus raportohet të ketë arritur në Bjellorusi për bisedime me ukrainasit, ka njoftuar zëdhënësi i zyrës së presidentit rus Dmitry Peskov, shkruan The Guardian duke iu referuar agjencisë RIA Novosti.

Sipas tij, delegacioni përfshin përfaqësues të ministrisë së Jashtme, të Mbrojtjes dhe departamenteve tjera – përfshirë ata të administratës së presidentit, transmeton Telegrafi.

“Delegacioni rus është i gatshëm për bisedime, po presim tani ukrainasit”, ka thënë ndër të tjera Peskov.

E ministri i Jashtëm bjellorus, theksoi se janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për takimin dhe se janë të angazhuar në zgjidhjen e çështjeve protokollare.