Flasin nga Policia rreth aksidentit ku u goditën dy vajza nga një makinë, shoferi iku nga vendi i ngjarjes

0
195

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në Prishtinë, ku një makinë ka goditur dy vajza dhe shoferi ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Sipas Policisë, vajzat kanë pësuar lëndime trupore dhe janë duke u trajtuar në spital.

“Nga informatat e para bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë një veturë dhe dy këmbësore, të cilat kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtave u është ofruar trajtimi i nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij aksidenti”, tha Borovci.