Formacionet zyrtare: Arsenal – Manchester United

367

Arsenal do ndeshet me Manchester Untied në kuadër të xhiros së 21-të të Premierligës.

Të dyja skuadrat kanë formë relativisht të mirë, edhe pse United u mposht në ndeshjen e fundit nga Sheffield United, shkruan Fokusi.info.

Manchester United qëndron në pozitën e dytë me 40 pikë, tre më pak se lideri i tanishëm, Man City, që po avancon ndaj Sheffield United.

Për “Red Devils” nuk pritet të ketë mungesa të mëdha dhe ata udhëtojnë me skuadër të plotë.

Arsenal qëndron në pozitën e nëntë me 30 pikë total, “The Gunners” rikthyen formën optimale që nga fitorja ndaj rivalit londinez, Chelsea.

Për Arsenalin, Tierney është në dyshim që të paraqitet, ndërsa Aubameyang, Ceballos dhe Pablo Mari mungojnë.

Formacionet zyrtare: