Formacionet zyrtare: Manchester City vs Real Madrid

Sonte do të zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale e Champions League, mes Manchester Cityt dhe Real Madridit.

Ndeshja e parë përfundoi 1 – 1.

Të dyja skuadrat sot do të kërkojnë fitoren, e cila do ti kualifikonte në finale, ku do të përballen me Interin.

Ndeshja zhvillohet në ”Etihad Stadium” më fillim nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Manchester City: Ederson, Walker, Stones, Dias, Akanji, Rodrigo, Gundogan (C), De Bruyne, Bernardo, Grealish, Haaland.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Kroos, Camavinga, Modric, Valverde, Vinicius, Rodrygo, Benzema.